HP - slider

SmartAgriHub

pojďme udělat české zemĚdělství chytřejší, udržitelné a konkurenceschopné

HP - blue

Dáváme zemědělství jiný rozměr - Zemědělství 4.0  Ukážeme vám jak na to.

HP kompozice

Mapové kompozice

Agrihub nabízí sadu mapových kompozic rozdělených do nejrůznějších tematických skupin. Neváhejte je prozkoumat a rozšířit je o vlastní vrstvy!

Zobrazit kompozice

Výnosový potenciál

Mapová kompozice obsahující vrstvu produkční zóny 2017 a vrstvu produkční zóny 2020.

 

Eroze

Mapová kompozice obsahující vrstvy pro plnění DZES 5, odtokové linie a zdrojovou erozi.

Voda

Mapová kompozice obsahující vodní útvary (řeky, jezera a jejich 25, 50 a 100 m pásma), vodárenské nádrže a ochranná pásma vodních zdrojů

Půda

Mapová kompozice obsahující půdní mapu 1:50000 a vrstvu BPEJ.

Blogy

Pozvánka na webinář Hub4Everybody – online 22. 4. 2022 v 10:00

Hromadí se vám v počítači digitální mapy? Například výsledky studentských prací, pocitové mapy lokalit, výsledky terénních průzkumů nebo vědeckých experimentů? Chcete výsledky Vašich aktivit zveřejnit, propagovat nebo je diskutovat napříč různými cílovými skupinami? Odpovědí na Vaše požadavky je systém pro publikování a sdílení geografických dat. Nabízíme unikátní, škálovatelné a otevřené řešení, které je vhodné pro jakoukoliv organizaci (od celostátně působících institucí, přes různé typy škol, až po malé a střední firmy či orgány veřejné správy). Cílem webináře je představit Vám technologické řešení Hub4Everybody, základní technologii pro dvě výzvy definované pro Agrihub INSPIRE Hackathon 2022.

Webinář Hub4Everybody proběhne v pátek 22. 4. 2022 v 10:00 a bude trvat zhruba hodinu.
Jednacím jazykem je angličtina.
Registrace na webinář je ZDARMA. Zaregistrujte se, prosím, přes uvedený odkaz.
Doporučujeme Vaši registraci i v případě, že se webináře nebudete moci v uvedenou dobu osobně zúčastnit, ale máte o danou problematiku zájem. Na kontakt z Vaší registrace Vám rádi pošleme odkaz na video s nahrávkou webináře, jakmile bude k dispozici.


Pro koho je Hub4Everybody určený?
Hub4Everybody je určený pro všechny, kteří chtějí publikovat a prezentovat svá data, a přitom nechtějí investovat do profesionálních geografických informačních systémů ani do vývojářů programujících a aktualizujících vlastní řešení. Hub4Everybody je navržený pro malé a střední firmy, střední a vysoké školy, výzkumné organizace i orgány veřejné správy, neziskové organizace a další.

Děkujeme za Váš zájem a budeme se těšit na společné (byť zatím opět jen virtuální) setkání s Vámi!
Za organizační tým
Šárka Horáková
(Lesprojekt – služby s.r.o., WIRELESSINFO, Plan4all z.s.)

Program Webináře Hub4Everybody
22. 4. 2022 (10:00 – 11:00 hod)
(jednací jazyk – angličtina)

Agenda: Introduction Technical presentation with live demo Wagtail/CodeRed CMS Content management in general HSLayers widget Configuration Demo page What are Map Compositions HSLayers-NG General introduction Description of the framework, technologies Map tools Geodata management tools Publishing layers Publishing maps Browsing geodata (Layman + Micka catalogue) Map sharing Save map to Layman Social media QGIS Layman plugin Geodata management Publishing layers Publishing maps Browsing geodata (Layman) QField Hackathon challenge #10 Publish maps from Layman to cloud and view them on mobile phones Next steps/plans Integration with Grafana Integration with SensLog Integration with Jupyter Notebook

Hub4Everybody můžete používat na testovací stránce hub4everybody.lesprojekt.cz, pokud chcete Vaše data sdílet s ostatními. Pro data, která potřebujete sdílet jen v omezené skupině, nabízíme řešení na míru koncovému zákazníkovi. Jsme schopni pro Vás zprovoznit vlastní instanci na našem cloudu, nebo i na Vaší infrastruktuře. Pokud se chcete blíže nezávazně seznámit s naším řešením, zapojte se také do AgriHub Hackathonu 2022:
Challenge # 9: A new social space for geographic information sharing and education
Challenge # 12 Building a map based social space for Africa

Letáky Hub4Everybody v českém i anglickém znění v tiskové kvalitě si můžete stáhnout na následujícím odkazu:
https://www.lesprojekt.cz/2022/04/18/hub4everybody/ 

Kontakt – Hub4Everybody
https://hub4everybody.lesprojekt.cz/ 
RNDr. Karel Charvát (charvat@lesprojekt.cz)

HP - call

Chcete být součástí AgriHubu?

HP - mapa

HP - about

Agrihub, člen SmartAgriHubs

SmartAgriHubs je projekt EU ve výši 20 milionů EUR v rámci nástroje Horizont 2020 a sdružuje konsorcium více než 164 partnerů v evropském zemědělsko-potravinářském odvětví. Cílem projektu je realizovat digitalizaci evropského zemědělství podporou zemědělského inovačního ekosystému věnovaného excelenci, udržitelnosti a úspěchu.

Vývoj a přijímání digitálních řešení je dosaženo napjatým ekosystémem 140 digitálních inovačních center zabudovaných do 9 regionálních klastrů, které vedou organizace, které jsou úzce zapojeny do iniciativ a fondů regionální digitalizace.

Více o projektu
Image description