Hlavním cílem činnosti je vyvinout metodiku snímání, hardwarové a softwarové řešení schopné určit souřadnice každé oblasti spolu s jejími geometrickými rozměry, aby bylo možné poskytnout přesné informace v podobě map oblastí s výskytem plevelů, škůdců a chorob nebo oblastí s nízkou koncentrací živin, a to pomocí komerčně dostupných bezpilotních vozidel, která budou obsahovat specializovaná snímací zařízení.
Navrhovaná metodika identifikace problematických oblastí vybrané plodiny bude vyplývat z naměřených dat, ať už v obrazové podobě prostřednictvím specializovaných kamer, nebo ze senzorů. Následně budou identifikovány problematické oblasti v plodině a poté bude určen předpokládaný charakter, rozsah a příčina poškození. Systém určí souřadnice, navrhne postupy, metody a dávkování a bezpilotní zařízení aplikují určené látky.
Autonomní a nezávislý odběr vzorků rostlin pro důkladnou identifikaci plevelů, chorob nebo škůdců ve vybrané plodině a odběr vzorků půdy pro stanovení fyzikálně-chemických vlastností bude realizován ve dvou formách:
- Vyšší plodiny - s využitím komerčně dostupných bezpilotních vozidel doplněných o unikátní robotické zařízení určené pro vlastní odběr, skladování a přenos biologického materiálu;
- Nižší plodiny - mobilní autonomní zařízení bude obsahovat robota pro odběr, skladování a přepravu vzorků půdy a biologického materiálu.
(Informační) systém na podporu rozhodování v oblasti automatizovaného vyhodnocování naměřených a shromážděných údajů za účelem přesné aplikace chemických látek k likvidaci plevelů, škůdců a chorob v plodině nebo přidávání živin do půdy. Součástí systému pro podporu rozhodování bude mobilní aplikace, která bude poskytovat informace o přesné lokalizaci pro aplikaci chemických látek na základě vytvořených map a signálů GPS.
Cílová skupina (pro koho je inovace přínosem)
Primární cílovou skupinou jsou zemědělci a společnosti nabízející služby pro zemědělce a vyrábějící nebo prodávající produkty a/nebo stroje pro zemědělskou výrobu.
Nové obchodní a ekonomické příležitosti vznikají přímo z výroby a prodeje technologií a nepřímo v podobě obchodních příležitostí založených na službách - pronájmu technologií zemědělců a dalších zúčastněných stran.
Sekundární cílové skupiny navíc představují instituce, jako jsou univerzity, výzkumné a vývojové společnosti, vládní orgány, které mohou výsledky využívat pro účely vzdělávání, výzkumu a vývoje nebo kontroly.