Metadata 432

test
Aktualizace metadat: 18.10.2023
WMS služba zobrazuje základní informace o místech, kde byla v minulosti provozována hlubinná těžba nebo průzkum nerostných surovin. Upozorňuje na území, kde mohou vznikat propady nebo jiná nebezpečí vyplývající z existence podzemních prostor.
Kontakt - metadata: Mgr. Pavla Kramolišová, Aktualizace metadat: 27.11.2023
Aplikace zpřístupňuje kompletní informace registru poddolovaných území. Veškeré sledované údaje jsou vedeny v jednotné databázi a zákresy i atributy jsou průběžně aktualizovány z odborných posudků a zpráv. Registr a související dokumentace jsou odborně zpracovávány na pracovišti v Kutné Hoře. V tomto rozsahu jsou údaje neveřejné a přístup je podmíněn přihlášením oprávněného uživatele.
Kontakt - metadata: Mgr. Olga Moravcová, Ph.D., Aktualizace metadat: 09.06.2022
poj
dd
Aktualizace metadat: 18.10.2023
Aktualizace metadat: 15.11.2023
Mapová aplikace, využitelná díky geolokaci přes GPS přímo v terénu, zobrazuje stovky geologicky zajímavostí přírodního i lidského původu, včetně národních geoparků, geologických expozic a exkurzních průvodců (.pdf). Stručný popis zajímavostí je doplněn fotografií, údajem o ochraně lokality atd. Další tisíce lokalit s odkazem na jejich podrobný popis nabízí vrstva geologicky významných lokalit. Je možné zobrazit i geologickou mapou 1 : 50 000. Jako podkladové mapy slouží topografické a ortofotomapy ČÚZK.
Kontakt - metadata: Mgr. Olga Moravcová, Ph.D., Aktualizace metadat: 14.02.2024
Tato služba zobrazuje mapu potenciální přirozené vegetace České republiky, ta je výrazem rovnováhy mezi současným člověkem nevratně změněným prostředím a vegetací. Byla sestavena na základě syntézy terénního výzkumu a vyhodnocení všech publikovaných fytocenologických a ekologických dat a dřívějších mapových podkladů. Legendu mapy tvoří 51 mapovacích vegetačních jednotek převážně úrovně asociací, příp. jejich skupin.
Aktualizace metadat: 15.03.2023
V této aplikaci jsou jednoduchou a přehlednou formou umístěny všechny dostupné obrázky, které dokumentují události konce května roku 1872 v povodí Berounky a Blšanky a byly otištěny v časopisech Květy a Světozor. Květnová povodeň byla zjevně událostí, která se blížila limitům toho, co je v našich klimatických podmínkách obvyklé či spíše možné. Silné bouře, katastrofální krupobití, vichřice, dokonce tornáda, rekordní přívalové srážky a přívalové povodně, způsobily často jen v několika minutách jindy nepředs...
Aktualizace metadat: 26.03.2024
Kompozice obsahuje vrstvy rozsahu rozlivů vodních toků při povodních na jaře 2006.
Aktualizace metadat:
Služba zobrazuje rozsahu rozlivů vodních toků při povodních na jaře 2006.
Aktualizace metadat: 28.07.2022
 28 / 44