Metadata 458
WMS služba zobrazuje archivní skeny geologických map v měřítku 1 : 25 000 v kladu S–JTSK (Křovákovo zobrazení).
Aplikace zpřístupňuje výběr nascanovaných mapových listů historických geovědních map z období před rokem 1918 především z území Čech, Moravy, Slezska a Slovenska, ale i přilehlých území v rámci Evropy. Součástí autorského rejstříku jsou životopisy významných autorů a jejich portréty. Aplikace pracuje se statickými daty a rastrovými obrázky a je zpracována kromě češtiny a angličtiny také ve slovenštině. Aplikace je dostupná v demo verzi na webu, plnou verzi lze zakoupit na DVD-ROM (e-shop).
WMS služba pro zpřístupnění Geologických map Království českého v měřítku 1 : 144 000 z území Čech (tzv. Haidingerových map).
Mapová aplikace, využitelná díky geolokaci přes GPS přímo v terénu, zobrazuje přirozené geologické výchozy a útvary, jeskyně a krasové jevy, umělé odkryvy a také národní geoparky, geologické expozice a exkurzní průvodce ve formátu .pdf. Stručný popis je doplněn fotografií, údajem o ochraně lokality atd. Možné je i zobrazení geologické mapy a vrstev Důlní díla a Stavební a dekorační kameny. Jako podkladové mapy slouží topografické, ortofotomapy ČÚZK a digitální model reliéfu.
WMS služba zpřístupňuje na mapovém serveru ČGS přes 1300 geologicky zajímavých míst z České republiky.
Aplikace zpřístuňuje přehled vědecky významného materiálu (vzorky hornin a minerálů) uloženého v odd. hmotné dokumentace a sbírek ČGS pokrývajícího území Českého masivu, případně části Karpat. Databáze je jako celek evidována v Centrální evidenci sbírek (CES) Ministerstva kultury ČR a její budování i využití podléhá předpisům vyplývajícím ze zákona 122/2000 Sb. Nejcennější část fondů (většina mineralogických vzorků) je uložena v depozitářích v Praze na Klárově, část pak z kapacitních důvodů v depozitáři ČG...
Aplikace "Geologicky dokumentované objekty (GDO)" umožňuje na základě kreditu objednat vybraná data z databáze GDO ČR, spravované ČGS. Databáze pokrývá celé území ČR a obsahuje informace cca o 720 tis. objektech (vrty, sondy, lomy, jeskyně, studně, povrchové toky, nádrže aj.), včetně cca 620 tis. geologických vrtných profilů a cca 120 tis. objektů s hydrogeologickými záznamy. K dohledání požadovaných objektů lze použit vestavěnou mapovou aplikaci nebo databázové omezení vhodně zvolenými atributy.
Aplikace Geologického slovníku je elektronickou podobou geologického slovníku autorů Otakara Zemana, Karla Beneše a kolektivu vydaného v roce 1985 nakladatelstvim Academia Praha. Některé chybějící termíny do slovníku doplnili: Zdeněk Kukal, Petr Hradecký, Vladislav Rapprich a Marcela Stárková.
Mobilní aplikace pro prohlížení rozšířené reality (AR) fotografií v brožuře "Zkameněliny" edice "Geologie pro zvídavé". Vizualizuje jednotlivé organismy – rostlinné i živočišné, z nichž se zkameněliny vytvořily, a napomáhá pochopení procesu fosilizace a petrifikace. Vhodné i jako výukový materiál.
Mobilní aplikace pro prohlížení rozšířené reality (AR) fotografií v brožurách edice "Výpravy do geologické minulosti". Vizualizuje nejmodernější vědecké poznatky, např. o vzniku útvarů spojených s tercierní vulkanickou činností v oblasti Českého středohoří (vrch Bořeň), Českého ráje (Trosky), tzv. lužického vulkanického pole (Kamenický vrch u Zákup) apod.